Prawo Marcina na żywo – spotkanie pełne pytań i odpowiedzi.

16 września uczniowie klasy 2C mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem Marcinem Kruszewskim – prawnikiem, popularyzatorem wiedzy o prawach ucznia, autorem książki „Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole” oraz aktywnym twórcą w mediach społecznościowych.

Podczas spotkania pan Marcin w przystępny i ciekawy sposób mówił o prawach uczniów. W rozmowie nie brakowało pytań – zarówno od młodzieży, jak i od nauczycieli. Dotyczyły one m.in. codziennych sytuacji szkolnych, w których znajomość prawa jest szczególnie ważna.

Atmosfera spotkania była bardzo swobodna i przyjazna, co sprzyjało otwartej dyskusji. Na zakończenie każdy z uczestników miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z zaproszonym gościem.

Spotkanie odbywało się w WiMBP, a organizatorem był m. in. Łukasz Górzny Młodzieżowy Asystent Przewodniczącego Rady Miasta.